Skip to main content

PŁYTKOKLEP EXTRA TYP C1T

Klej do przyklejania glazury i terakoty

ZASTOSOWANIE

Zaprawę klejową PŁYTKOLEP EXTRA stosuje się do przyklejania glazury, terrakoty, mozaiki porcelanowej, płytek elewacyjnych, klinkierowych na ściany tynkowane, mur z cegły, lub każdego rodzaju podłoża betonowe. Przy wylewkach na ogrzewaniu podłogowym, na płytach gipsowo-kartonowych, sztywnych, stabilnych sklejkach wodoodpornych, tynkach gipsowych wewnątrz budynków, PŁYTKOLEP EXTRA dzieki zwiększonej przyczepności, elastyczności jak i wytrzymałości na warunki atmosferyczne jest zaprawą o wszechstronnym zastosowaniu, dlatego wskazane jest stosowanie go na zewnątrz budynków na ścianach, tarasach i balkonach.

Właściwości

PŁYTKOLEP EXTRA wykonany jest na bazie starannie dobranej receptury, w skład której wchodzą najlepszej jakości wypełniacze mineralno-polimerowe oraz najwyższej klasy spoiwa hydrauliczno-polimerowe. Dzięki odpowiednio dobranym modyfikatorom hydrofobizującym, wodo retencyjnym, uplastyczniającym, PŁYTKOLEP EXTRA w szczególności wyróżnia się bardzo dobrą urabialnością i łatwością formowania. Jest uszlachetnioną, cienkowarstwową zaprawą klejową, która przeznaczona jest do przyklejania płytek ceramicznych, glazury, terrakoty, klinkieru, mozaiki porcelanowej itp. PŁYTKOLEP EXTRA może być stosowany na każdym suchym podłożu ceramicznym, gipsowym, gipsowo-kartonowym.

ZUŻYCIE

Średnie zużycie zaprawy powinno wynosić od 1,6 do 2,6 kg/m2 przy minimalnej grubości tj. 2mm. W praktyce zużycie uzależnione jest od odpowiedniego i starannego przygotowania podłoża.

PRZECHOWYWANIE

Zaprawę należy przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu i suchym pomieszczeniu. Przydatność do użycia wynosi 12 miesięcy.