Skip to main content

PŁYTKOLEP EXTRA PLUS C2TE

Wysoko elastyczny klej do płytek

ZASTOSOWANIE

Wysoko elastyczny klej do płytek PŁYTKOLEP EXTRA PLUS C2TE przeznaczony jest do przyklejania płytek ściennych i podłogowych również przemysłowych takich jak: glazura, terakota, gres, klinkier, kamionka, konglomerat, ceramika porcelanowa, mozaika szklana, kamienie naturalne (w przypadku elementów z kamieni naturalnych zaleca się wykonanie próby w celu sprawdzenia czy nie powstają odbarwienia). Klej do płytek PŁYTKOLEP EXTRA PLUS C2TE można stosować do stabilnych podłoży typu beton (minimum 6-miesięczny), mocne tynki cementowe oraz cementowo-wapienne, tynki gipsowe filcowane i nie filcowane, jastrychy cementowe (minimum 30-dniowe), jastrychy anhydrytowe oraz do powierzchni wykonanych z materiałów ceramicznych i wapienno-piaskowych jak cegły ceramiczne i silikatowe, bloczki, pustaki, beton komórkowy. Klej do płytek PŁYTKOLEP EXTRA PLUS C2TE można stosować na stabilne, stare powierzchnie płytek ceramicznych uprzednio odtłuszczone i umyte roztworem wody i sody kaustycznej oraz bezwzględnie zagruntowane środkiem gruntującym. PŁYTKOLEP EXTRA PLUS C2TE można stosować na ścianach (klejąc od góry bez listwy startowej – dotyczy płytek ceramicznych), podłogach i innych powierzchniach pionowych i poziomych wewnątrz i na zewnątrz budynków. PŁYTKOLEP EXTRA PLUS C2TE można stosować na schodach, tarasach, balkonach, oraz w systemach ogrzewania podłogowego elektrycznego i wodnego.

Właściwości

Klej do płytek PŁYTKOLEP EXTRA PLUS C2TE przygotowany jest w postaci suchej mieszanki spoiw, wyselekcjonowanych kruszyw mineralnych oraz najwyższej jakości dodatków modyfikujących parametry aplikacyjne, eksploatacyjne. Jest niezwykle drobno ziarnisty, łatwo urabialny i wygodny do nanoszenia. Zastosowany zgodnie z przeznaczeniem charakteryzuje się wysoką elastycznością i przyczepnością do podłoża, wytrzymałością i zmniejszonym spływem co oznacza, że klej do płytek PŁYTKOLEP EXTRA PLUS C2TE można stosować do przyklejania płytek na ścianach zaczynając od góry (bez listwy startowej) Zaprawa jest mrozo- i wodoodporna, nadaje się do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków. Pełną wytrzymałość uzyskuje po 28 dniach od momentu zastosowania.

ZUŻYCIE

Płytki małe                                                       około 2-3kg/m²
Płytki średnie i duże                                       około 3-4kg/m²
Temperatura stosowania i podłoża             od +5°C do +25°C

PRZECHOWYWANIE

Klej należy przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu i suchym pomieszczeniu. Przydatność do użycia wynosi 12 miesięcy.